Kraków: Mimo przebudowy mamy kolejny rekord

Kraków Aiport: Mimo rozbudowy portu i związanych z tym wyzwań oraz utrudnień w dojeździe do lotniska, związanych z remontami dróg (ul. Opolska, Szczyglice) w sierpniu Kraków Airport zanotował kolejny rekord liczby obsłużonych pasażerów.

W związku z rozbudową Kraków Airport przypominamy, że zmniejszona została zatoka kiss & fly, znajdująca się przed terminalem międzynarodowym. Ponadto wciąż obowiązują czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego przy wjeździe na parking długoterminowy oraz ruchu pieszego pomiędzy terminalem międzynarodowym a cargo.

Komfort podróży naszych pasażerów jest dla nas najważniejszy, dlatego robimy wszystko, by utrudnienia te były jak najmniej uciążliwe. Aby zniwelować niedogodności przygotowaliśmy specjalne oznakowanie, które ułatwia poruszanie się po lotnisku w trakcie remontu.
Dodatkowym utrudnieniem jest remont dróg dojazdowych na lotnisko. Do grudnia potrwają prace remontowe na odcinku S7 Balice – Szczyglice (zamknięcie jednego pasa ruchu), zaś do końca września będzie remontowany wiadukt na ul. Opolskiej (przy ul. Weissa) – w tym miejscu ruch w obu kierunkach odbywa się jedną jezdnią. Prosimy o wcześniejszy wyjazd na lotnisko lub wybranie alternatywnej trasy dojazdu do Kraków Airport.
Mimo tych utrudnień Kraków Airport zanotował w sierpniu kolejny historyczny rekord. Obsłużyliśmy 378 077 pasażerów, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do sierpnia 2012 roku. To już siódmy rekordowy miesiąc w tym roku. Od początku roku z naszego lotniska skorzystało łącznie 2 422 356 pasażerów, o 4% więcej niż w 2012 r.
Dziękujemy za Państwa zaufanie.
Źródło / Autor: Port Lotniczy Kraków