Ryanair wraca na Lotnisko Modlin

Ryanair, największy przewoźnik lotniczy w Polsce i jeden z największych na świecie, zdecydował o przeniesieniu swoich operacji z Lotniska Chopina na Lotnisko Warszawa/Modlin od 30 września br.

10 września 2013 r. linie lotnicze Ryanair ogłosiły decyzję o przeniesieniu wszystkich swoich operacji na Lotnisko Warszawa/Modlin, a tym samym ponowne nawiązanie współpracy z portem. Pierwsi pasażerowie wylądują w Modlinie już w poniedziałek, 30 września 2013 r.

„Rozmowy z przewoźnikiem były długie, ale dzięki temu udało nam się wypracować warunki korzystne dla obu stron.” – podkreśla Piotr Okienczyc, Prezes Zarządu Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o. o.

„Wybór naszego lotniska przez tak poważne linie lotnicze oznacza, że spełniamy wysokie wymagania dotyczące m. in. sprawnej i szybkiej obsługi operacji lotniczych. Z pewnością ważną rolę odegrały też atrakcyjne propozycje opłat lotniskowych” – dodaje Marcin Danił, Wiceprezes Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o. o.

Czas przestoju operacyjnego, lotnisko wykorzystało na modernizację, nowe inwestycje oraz podniesie poziomu obsługi pasażerów: zakończone zostały testy systemu ILS do kat. I, który zgodnie z harmonogramem rozpocznie działalność operacyjną 19 września br., wybudowany został dodatkowy parking długoterminowy na 550 miejsc, zamontowana i uruchomiona została klimatyzacja w terminalu, wybudowane zostało zadaszenie nad ścieżkami przy płycie postojowej, i wiele innych.

„Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Będziemy systematycznie inwestować w ulepszanie naszego lotniska i komfort pasażerów” – zaznacza Marcin Danił, Wiceprezes Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Prezes Spółki, Piotr Okienczyc dodaje: „Udowodnimy naszym pasażerom, że decyzja o powrocie Ryanair’a na nasze lotnisko jest korzystna dla wszystkich.”

Cały czas prowadzone są rozmowy dot. nawiązania współpracy z innymi przewoźnikami, zarówno tradycyjnymi, niskokosztowymi, jak również czarterowymi.

Źródło / Autor: Port Lotniczy Modlin