Międzynawowy Rajd po Lotniskach Litwy już w ten weekend

Zostały już tylko kilka dni do długo wyczekiwanego Rajdu po lotniskach Litwy (6-8.09.2013) . Dla wszystkich pilotów biorących udział będzie to kolejna szansa na spędzenie niesamowitego weekendu i przeżycia niezapomnianej przygody. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać najciekawsze lotniska naszych sąsiadów z Litwy.
Aeroklubu Krainy Jezior wraz z Kauno Aeroklubas już od kilku lat kultywują tradycję odwiedzania lotnisk na Litwie i w ten sposób zacieśnia kontakty z tamtejszymi lotniskami, pilotami oraz załogami. Rok rocznie litewscy gospodarze proponują swoim gościom wiele ciekawych atrakcji. W tym roku odwiedzone zostaną lotniska (lądowiska): w Druskiennikach, w Rudiskes i w Kaunas.
Cała przygodna rozpocznie się już 5 września , kiedy to na lotnisko Wilamowo Kętrzyn przybywać będą załogi gotowe na fantastyczną wyprawę. Wieczorem w Tawernie Awiatorów będzie możliwość integracji z innymi uczestnikami rajdu.
W piątek rano około 7:30 wszystkie ekipy w kokpitach będą już czekać na pozwolenie wylotu z lotniska w Kętrzynie by przenieść się na lądowisko w Druskiennikach. Od tego miejsca rozpocznie się przygoda, a wszystkich uczestników tej niezwykłej eskapady czekać będzie sporo niesamowitej zabawy, dużo śmiechu i emocji. Organizatorzy bowiem zaplanowali wyścigi na stoku w hali (podobnej jak w Dubaju) dla tych , którzy poczują ducha rywalizacji i wezmą udział w zmaganiach narciarskich. Dla mniej aktywnych, a może po prostu bardziej spokojnym organizatorzy proponują spacer po Druskiennikach , rejs po rzece Niemen , bądź możliwość spędzenia czasu według własnego uznania.
Po intensywnie spędzonym dniu będzie chwila na regeneracje sił i odpoczynek w Druskiennikach podczas korzystania ze wszystkich atrakcji tamtejszego Aquaparku. Kolejne dni to przylot do Rudiskes oraz zwiedzenie m.in. Trok i Wilna.
Ostatnim punktem tegorocznego rajdu, tradycyjnie będzie Kowno. Przewidywalny czas powrotu to godzina 15:00 czasu litewskiego , a 14:00 czasu polskiego.
Niezapomniana wyprawa, która od lat łączy ludzi ma także za zadanie promować Transgraniczną Turystykę Lotniczą obu regionów.

Wszystkim zgłaszającym się organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz spędzenie niesamowitego weekendu w nieprzeciętnym gronie pilotów, załóg , a także pasjonatów lotnictwa.

Aeroklub Krainy Jezior

Rajd