Polskie spadochroniarki w czołówce

W Cheboksarach w Rosji odbyły się 23-26 sierpnia Spadochronowe Mistrzostwa Europy w celności lądowania i akrobacji.
Przyjechało na nie ponad 100 zawodników i zawodniczek z 16 państw. Kpt. Monika Sadowy Naumienia -zawodniczka Ośrodka Szkolenia Wysokościowo -Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych Poznań -Krzesiny – zdobyła na nich brązowy medal w konkurencji indywidualnej celności lądowania. Zwycięstwo w tej konkurencji odniosły Rosjanki: Olga Lepezina przed Iriną Nikuliną. Czwarte miejsce zajęła kpr. pchor. Agnieszka Wiesner z Wyższej Szkoły Oficerskiej SP w Dęblinie.
image1

W konkurencji drużynowej kpt. Sadowy-Naumienia wraz z kpr. pchor. Agnieszką Wiesner, Bogną Bielecką (WKS Wawel/Ispina), Ewą Wesołowską(WKS Wawel) i Ireną Paczek (WKS Wawel/Gliwice) zdobyły brązowy medal, plasując się za Białorusią i Francją. Agnieszka Wiesner i Monika Sadowy -Naumienia w tym sezonie zdobyły już po dwa medale podczas Pucharów Świata. Kapitan Sadowy -Naumienia jest aktualnie liderką klasyfikacji Pucharu, a Agnieszka Wiesner zajmuje czwarte miejsce.
image3
W tym sezonie odbędą się jeszcze dwie edycje Pucharu Świata, a podczas Spadochronowych Mistrzostw Świata CISM w Chinach Monika Sadowy-Naumienia będzie broniła wicemistrzowskiego tytułu sprzed dwóch lat.