Podziękowanie dzieci dla żołnierzy w Powidzu

W dniu Święta Lotnictwa Polskiego przedstawiamy prezent niezwykły. Podziękowania od dzieci, które w ciągu wakacji gościliśmy na licznych wycieczkach na lotnisku w Powidzu. Wielu z nas może w tych pracach odnaleźć siebie…

Wszystkie prace wykonały dzieci przebywające w okresie wakacji na 10-dniowych turnusach w ośrodku dla dzieci TABOR w Witkowie. Wszystkie one – w łącznej liczbie 180 dziewcząt i chłopców – odwiedziły bazę lotniczą w Powidzu. Pokazywaliśmy im nie tylko samoloty i śmigłowce, ale i pracę ludzi tu służących – pilotów, techników samolotów, skoczków spadochronowych, strażaków. Mogły poznać tak inteersujące zawody jak np. pana sokolnika. Mogły zasiąść na miejscu pilota w kabinie samolotu, śmigłowca, kierowcy bojowego wozu straży pożarnej czy jednego z wielu samochodów pomocniczych.

Część po raz pierwszy w życiu trzymała w rękach strażackiego węża ziejącego strumieniem wody, czy trzymała na specjalnej rękawicy prawdziwego drapieżnego ptaka. Praktycznie w każdej grupie mogliśmy obserwować rodzące się pasje i ciekawość naszych młodych przyjaciół. Za każdym razem trzygodzinna wycieczka po lotnisku mijała jak chwila. Po każdej z nich otrzymywaliśmy podziękowania – starannie przygotowane rysunki (czasami listy) o tym, co dzieciom na lotnisku podobało się najbardziej. Z zebranych prac powstała wystawa prezentowana w Klubie Dowództwa 3. Skrzydła w Witkowie oraz mini wystawa w samym dowództwie. I jest to chyba najpiękniejszy od nich prezent na nasze lotnicze święto. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Powidz

Źródło: 3sltr.sp.mil.pl
Autor: kpt. Włodzimierz Baran
Skan pracy: kpt. Włodzimierz Baran