Dowódca Sił Powietrznych dziękuje organizatorom AIR SHOW-2013

Panie Prezydencie Miasta Radomia!
Panowie Generałowie!
Panie i Panowie Oficerowie!
Wielce Szanowni Goście!
Drodzy Państwo!
Dobiegła końca kolejna edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW-2013 w Radomiu. Przez dwa dni spędzaliśmy czas w miłej atmosferze, którą zapewnili nam polscy lotnicy i liczni reprezentanci 19 krajów, którzy zademonstrowali lotniczy kunszt oraz całą gamę statków powietrznych, dostarczając wielu wrażeń. AIR SHOW-2013 z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Drodzy piloci! Koledzy!
To dzięki Waszemu wyszkoleniu, zaangażowaniu oraz umiejętnościom mieliśmy przyjemność podziwiać wspaniałe podniebne ewolucje.
Składam Wam szczere żołnierskie podziękowania za profesjonalizm oraz znakomite przygotowanie. Przyjmijcie słowa szacunku i uznania! Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom tegorocznych pokazów za wkład i zaangażowanie w przygotowanie AIR SHOW-2013 oraz jego sprawne i bezpieczne przeprowadzenie.
Przede wszystkim przekazuję na ręce Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka wyrazy wdzięczności oraz słowa uznania dla władz i mieszkańców Radomia oraz współpracujących z nimi instytucji na czele z zarządem i pracownikami Portu Lotniczego Radom S.A. Wasza gościnność oraz działalność przyczyniły się do sukcesu naszej wspólnej imprezy!
Równie serdeczne podziękowania kieruję do Prezesa Aeroklubu Polskiego Włodzimierza Skalika za pomoc w przygotowaniu pokazów oraz przeprowadzenie niezwykle atrakcyjnego programu z udziałem lotnictwa cywilnego.
Dziękuję również za wsparcie Prezesowi Ryszardowi Pietrzakowi oraz członkom Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SWAT.
Zorganizowanie pokazów nie byłoby możliwe bez środków finansowych oraz wsparcia logistycznego. Dlatego dziękuję naszym sponsorom i partnerom, którzy zapewnili nam możliwość podziwiania podniebnych ewolucji oraz zapoznania się z nowościami techniki lotniczej na wystawie statycznej.
Serdecznie dziękuję:
– Sponsorowi strategicznemu – firmie PZL-Świdnik S.A,
– Polskiemu Koncernowi Naftowemu Orlen,
– Polskim Zakładom Lotniczym – PZL- Mielec,
– firmie Airbus Military EADS PZL „Warszawa – Okęcie”,
– grupie Eurocopter,
– Koncernowi BAE Systems,
– konsorcjum Eurofighter Typhoon;
– firmie Lockheed Martin;
– Instytutowi Technicznemu Wojsk Lotniczych
– Kampanii Piwowarskiej Tyskie Browary Książęce,
– oraz Agencji Mienia Wojskowego.
O to, by urok i piękno pokazów lotniczych dotarły do jak największej liczby odbiorców, nie tylko goszczących na płycie radomskiego lotniska, lecz także w kraju i zagranicą, zadbali nasi patroni medialni i internetowi.
Dlatego dziękuję wszystkim dziennikarzom akredytowanym na tegorocznym AIR SHOW, a szczególnie Telewizji Polskiej, za profesjonalne i pełne entuzjazmu relacje promujące pozytywny wizerunku Sił Powietrznych i lotnictwa polskiego.
Słowa wdzięczności i uznania kieruję również do Żandarmerii Wojskowej, Policji i służb porządkowych, które dbały o nasze bezpieczeństwo oraz zapewniały pomoc dla uczestników i widzów. Składam podziękowania cichym bohaterom dzisiejszych pokazów – żołnierzom i pracownikom służb ruchu lotniczego oraz służb technicznych i logistycznych.
Za przygotowanie pokazów dziękuję zastępcy dowódcy Sił Powietrznych-szefowi Szkolenia gen. dyw. pil. Sławomirowi Kałuzińskiemu i szefowi sztabu Sił Powietrznych gen. dyw. Jerzemu Fryczyńskiemu. Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie pokazów dziękuję dyrektorowi pokazów, szefowi Wojsk Lotniczych gen. bryg. pil. Tomaszowi Drewniakowi, kierownikowi pokazów lotniczych gen. bryg. pil. Marianowi Jeleniewskiemu oraz dyrektorowi Biura Organizacyjnego AIR SHOW płk. Januszowi Chwiejczakowi.
Wszystkim tym, którzy czuwali nad przebiegiem oraz bezpieczeństwem tegorocznych pokazów składam serdeczne żołnierskie podziękowania. Przyjmijcie proszę wyrazy szacunku i uznania. Po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania i przyczyniliście się do zapewnienia nam wszystkim prawdziwej lotniczej uczty.
Szanowni Państwo!
Jeszcze raz serdecznie dziękując za obecność oraz udział w XIII Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2013, już dziś zapraszam na kolejną ich edycję, która – tradycyjnie – odbędzie się za dwa lata.
Jestem przekonany, że dostarczą nam nie mniejszych wrażeń oraz ponownie przyciągną liczne rzesze pasjonatów lotnictwa.

Źródło: sp.mil.pl