Nowe wyzwania przed nimi

Szeregi kadry Dowództwa Sił Powietrznych opuściła grupa 15 oficerów i podoficer, którzy od 12 sierpnia zasilą Grupę Organizacyjną Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Odchodzących z DSP pożegnali na Sali Tradycji generał broni pilot Lech Majewski wraz z kierowniczą kadrą dowództwa. Nasz dowódca podziękował im za wzorową i zaangażowaną służbę, zaznaczając, że nie jest to pożegnanie, bo przechodzą do ważnej grupy, mającej przygotować nowe struktury i pracującej po sąsiedzku, w naszym kompleksie. Generał Majewski wyraził przekonanie, że będą właściwie reprezentować Siły Powietrzne w nowym dowództwie. „Życzę Wam, abyście zajęli w nim takie stanowiska, na jakie zasługujecie”. Generał wręczył odchodzącym upominki, a kilku oficerów udekorował także medalami, które zostały im przyznane z okazji Święta Wojska Polskiego.

Do GO DGRSZ odeszli pułkownicy Dariusz Chłopek, Adam Dymerski, Włodzimierz Damaziak, Janusz Filipek, Ireneusz Nowak, Krzysztof Starzyński, Piotr Suszyński, Waldemar Szynkowski, Krzysztof Walczewski oraz podpułkownicy Tomasz Duda, Tomasz Kisiel, Tomasz Sowa, Andrzej Dąbrowski, Mariusz Mędoń, a także major Jacek Dzioba i starszy chorąży Radosław Reczulski.
W imieniu ich wszystkich za służbę pod dowództwem generała Majewskiego podziękował pułkownik Starzyński.

Siły Powietrzne

Źródło: sp.mil.pl

Autor: ppłk Artur Goławski
Zdjęcie: Mirosław Cyryl Wójtowicz