Lotnisko Chopina – rekordowy lipiec

Blisko 1,2 mln osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w lipcu 2013 r. To o blisko 9 proc. więcej niż w lipcu ubiegłego roku i kolejny miesięczny rekord w historii portu.

Dotychczas najlepszy wynik miesięczny zanotowany został w lipcu 2012 r. – wówczas na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 1 mln 84 tys. osób. W lipcu bieżącego roku było ich 1 mln 178,7 tys. czyli o 8,7 proc. więcej.

– Ten rekordowy ruch, to w dużej mierze zasługa tanich linii lotniczych: Ryanaira i Wizz Air’a, które obsługują u nas blisko ¼ wszystkich pasażerów – informuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina. – Było to dla nas tym większe wyzwanie, że niespodziewana potrzeba zapewnienia obsługi pasażerom tych dwóch ważnych na polskim rynku przewoźników pojawiła się przy zmniejszonym o niemal połowę terminalu oraz zamkniętej głównej drodze startowej

Ryanair obsłużył w lipcu 145,5 tys. pasażerów, Wizz Air 98,5 tys. Obaj przewoźnicy operują z/do Lotniska Chopina od 22 grudnia, kiedy to droga startowa lotniska w Modlinie została zamknięta dla samolotów pasażerskich. Po remoncie i ponownym otwarciu lotniska Wizz Air ogłosił, że zostaje na stałe, Ryanair informuje, że będzie operował na Lotnisku Chopina do końca sezonu letniego.

Od początku 2013 roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 6,2 mln pasażerów czyli o 6,2 proc. więcej niż w ciągu siedmiu miesięcy zeszłego roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 5,5 mln osób (+14,6 proc.), w ruchu krajowym 638 tys. (-35 proc.). W ruchu czarterowym od początku roku obsłużonych zostało 709 tys. osób, o 9,4 proc. mniej niż w ciągu siedmiu miesięcy 2012 r.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina