Finnair otwiera nowe sezonowe połączenie do Tromsø

Fińskie linie lotnicze Finnair poinformowały o otwarciu w nadchodzącym sezonie zimowym nowego połączenia z norweskim Tromsø. Loty z Helsinek do położonego za kołem podbiegunowym miasta będą odbywały się trzy razy w tygodniu, od 1 stycznia do 28 marca 2014. Oferta jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Położone za kołem podbiegunowym Tromsø jest idealnym miejscem do obserwacji zorzy polarnej, widocznej na bezchmurnym, zimowym niebie. 70-cio tysięczne miasto jest także doskonałą bazą do uprawiania sportów zimowych takich jak narciarstwo, powożenie zaprzęgami psów i reniferów, czy wspinaczka po lodowcach. Tromso, nazywane też Romsa w języku Saami – rdzennych mieszkańców Skandynawii, jest miejscem gdzie co roku w lutym odbywa się Tydzień Kultury Lapońskiej.

Dzięki wpływowi Prądu Zatokowego (Golfsztromu), w okresie od stycznia do marca klimat jest dosyć łagodny, z przeciętnymi temperaturami utrzymującymi się na poziomie od -6 do -2 stopni Celsjusza.

Loty do Tromsø będą odbywały się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz piątki. Samolot z Helsinek (AY 2679) będzie startować o godzinie 20:15, planowany czas przelotu to dwie godziny. Powrotny rejs z Tromsø (AY2680) zaplanowany jest na godzinę 21:55 czasu lokalnego. Połączenie będzie obsługiwane przez partnera Finnair – linię Flybe
na Embraerze E90.
Połączenie z Tromso to kolejny etap rozwoju siatki połączeń realizowanej przez alians lotniczy ”oneworld”.

 Źródło / Autor: Finnair