Kategorie
Lotnictwo cywilne

Wizz Air – Tradycja jest GREAT!

Czy wiesz, że Olivier Cromwell próbował zakazać obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w 1647 roku? A królowa Elżbieta I wprowadziła podatek dla posiadaczy brody? Wielka Brytania kryje mnóstwo fascynujących faktów związanych ze swoją tradycją. Przekonaj się o tym już dziś wspólnie z Wizz Air i VisitBritain, którzy zachęcają do zwiedzania wysp w kampanii promocyjnej „Great Britain – You’re invited”. Wykorzystaj zbliżające się wakacje do odkrycia tradycji Wielkiej Brytanii.

Dlaczego tradycja jest GREAT? Bo opowiada nam historie triumfów i porażek tych, którzy żyli wieki przed nami, mówi o wojnach, skandalach, intrygach i historiach miłosnych, pokazuje nam skąd pochodzimy i objaśnia, dlaczego teraźniejszość wygląda w określony sposób. Brytyjczycy są zakochani w swoim dziedzictwie i fascynacją tą zarażają miliony turystów, którzy odwiedzają ich kraj.
Tradycja to dla każdego Brytyjczyka rzecz święta, a mówiąc o niej nie sposób nie wspomnieć o brytyjskiej monarchii. Rok 2013 jest wyjątkowy, bowiem królowa Elżbieta II obchodzi w nim 60. rocznicę koronacji. Jest to dodatkowy powód, aby odwiedzić Wielką Brytanię akurat teraz, ponieważ z tej okazji przewidziano wiele atrakcji. W ogrodach londyńskiego Buckingham Palace odbędzie się czterodniowy festiwal, a w samym pałacu zwiedzający będą mogli obejrzeć specjalnie z tej okazji przygotowaną wystawę, prezentującą między innymi szatę koronacyjną czy królewską koronę. Osobom zainteresowanym życiem monarchii powinny spodobać się Kensington Palce, rezydencja Księcia i Księżnej Cambridge, gdzie kilka lat spędziła Księżna Diana. Będąc w Londynie warto pamiętać o jednej z ikon brytyjskiej historii – Tower of London. Historia rodziny królewskiej jest żywa nie tylko w jej londyńskich rezydencjach. Polecamy wycieczkę do jej innych posiadłości, na przykład Zamku Windsorów w Berkshire, Sandringham w Norfolk czy Zamku w Edynburgu.
Poszukiwacze duchów przeszłości, w Wielkiej Brytanii będą mieli szansę spotkać je „osobiście”. Wystarczy wybrać się do Mermald Inn ̶ hotelu, w którym większość pokojów ma swojego własnego upiora (np. pokój numer 5 białą damę, a 10 mężczyznę przechodzącego przez ściany) lub do zamku Dalhousie w Szkocji, który nawiedza Lady Catherine, kochanka pewnego hrabiego, zamknięta ponad 300 lat temu w jednej z wież przez zazdrosną żonę.
Bogactwo tradycji brytyjskich wysp jest zaskakujące, a piękno zamków i pałaców zachwyca i na długo zapada w pamięć. Poczujesz ją w XI-wiecznym zamku w Dover, na urokliwej wysepce Lindisfarm z ponad 1500-letnim klasztorem, w Zamku Middelham w Yorkshire, gdzie dzieciństwo spędził Ryszard II, w znanym na całym świecie Stonehenge i wielu innych zakątkach. To idealne miejsce na urlop nie tylko dla osób zafascynowanych historią, ale również dla tych, którzy pragną dowiedzieć się o niej czegoś nowego.

Źródło / Autor: Wizz Air

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne