Wrocławski terminal nagrodzony

Wrocławskie lotnisko znów na podium! Nowy terminal otrzymał budowlanego Oscara w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2012” oraz nagrodę w kolejnej edycji lokalnego plebiscytu architektonicznego „Piękny Wrocław”. W każdym z konkursów zmierzył się z blisko 50 obiektami.

Nowy terminal wrocławskiego lotniska aspiruje do miana nowoczesnej wizytówki Wrocławia. Potwierdzeniem są nagrody, które w ostatnim czasie otrzymał. – Cieszymy się, że walory obiektu, zarówno estetyczne i urbanistyczne, jak i te związane z jakością obsługi pasażerów, doceniane są przez ekspertów tak prestiżowych konkursów, jak Budowa Roku czy Piękny Wrocław, a także przez samych pasażerów – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Konkurs „Budowa Roku” jest jednym z najbardziej znanych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Jego organizatorem jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa we współpracy z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. W branży bywa nawet nazywany Budowlanym Oscarem. Pod koniec czerwca terminal otrzymał także nagrodę od Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Zdobył Grand Prix konkursu „Piękny Wrocław” oraz pierwsze miejsce w kategorii budynków użyteczności publicznej. Jury brało pod uwagę walory architektoniczne, przestrzenne oraz funkcjonalno-użytkowe nominowanych obiektów. To nie jedyne nagrody wręczone lotnisku w ostatnim czasie. Wrocławski terminal został uznany najlepszym budynkiem użyteczności publicznej w Polsce w konkursie „Platynowe Wiertło”.

Źródło: Wrocław Airport