Odkryj „Perłę Morza Kaspijskiego” z Wizz Air

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo – Wchodniej nieustannie pracuje nad powiększaniem siatki połączeń. Obecnie w ofercie znajdują się połączenia lotnicze z 94 miastami w 33 krajach.

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu nowego połączenia na trasie Budapeszt-Baku, które uruchomimy 18 czerwca 2013 r. Cena początkowa za bilet w jedną stronę wyniesie 49,99 EUR.

Egzotyczne Baku, stolica Azerbejdżanu, mieści się na zachodnim wybrzeżu Morza Kaspijskiego i jest największym miastem w regionie gór Wielkiego Kaukazu. Baku nie tylko staje się coraz bardziej modnym i popularnym celem podróży, ale oferuje też odwiedzającym niepowtarzalne doświadczenie połączenia różnych epok i kultur – w tym mieście stary świat spotyka się z nowym, a wschodnie obyczaje łączą się z kulturą zachodu.

To miejsce na ziemi ekscytuje swoją odmiennością i oferuje turystom wiele wrażeń.

Odwiedzając stare miasto, można przeżyć podróż w czasie i poznać kulturę oraz historię starożytnego Baku. Warto zwiedzić bakijski barbakan, olśniewający pałac Szachów Szyrwanu i tajemniczą Basztę Dziewiczą.

Można też wybrać się na spacer bulwarem przecinającym to tętniące życiem nowoczesne miasto i miło spędzić czas na Placu fontann, wokół którego zgromadziły się niezliczone restauracje, bary, hotele i butiki. Znajdziemy tu również kilka najciekawszych budowli architektonicznych na świecie, takich jak słynne wieżowce w kształcie płomieni.

W Baku każdy znajdzie coś dla siebie!

Źródło / Autor: Wizz Air