Ryanair – dalsze zakłócenia lotów Ryanair w wyniku nieuzasadnionego strajku ATC

Komunikat prasowy firmy:

Ryanair, jedyna w Europie ultratania linia lotnicza, dziś (11 czerwca), potwierdził, że został zmuszony do odwołania dalszych 250 lotów w dniu jutrzejszym (środa, 12 czerwca), w wyniku trwających strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego.

We wtorek Ryanair został zmuszony do odwołania ponad 200 lotów (do / z Francji oraz lotów, które przemierzają przez francuską przestrzeń powietrzną), podczas gdy setki innych lotów były opóźnione.

Ryanair szczerze przeprasza pasażerów i prosi, aby pasażerówie zalogowali się na www.ryanair.com celem uzyskania najnowszych informacji o locie.

Strajk francuskiej kontroli ruchu lotniczego planowany na czwartek (13 czerwca), został odwołany i loty Ryanair będą odbywać się normalnie od czwartku rano.

Robin Kiely z Ryanair powiedział:
„Ryanair we wtorek został zmuszony do odwołania ponad 200 lotów ze względu na nieuzasadniony strajk, przez który nie tylko dotknięte zostały loty do i z Francji, ale również loty przechodzące przez francuską przestrzeń powietrzną. Niestety, musieliśmy odwołać kolejne 250 loty w środę i szczerze przeprosić pasażerów, ale okoliczności są zupełnie poza naszą kontrolą. Zalecamy, aby zalogować się na www.ryanair.com celem uzyskania najnowszych informacji na temat lotu.

Jest to rażąco nieuczciwe, że plany tysięcy pasażerów w Europie zostały zakłócone jako wynik strajku małej liczby francuskich kontrolerów ruchu lotniczego. Ponownie wzywamy Komisję Europejskę, aby usunąć prawo kontrolerów ruchu lotniczego do strajku, w taki sam sposób, jak ATC w USA i w wielu europejskich armiach i sił policyjnych, gdzie jest to zabronione przez prawo”

Źródło: Ryanair