Dzień Dziecka w 1. BLTr

Dowódca 1. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz Kierownik Klubu Sił Powietrznych wspólnie zorganizowali festyn rodzinny dla dzieci żołnierzy i pracowników Sił Powietrznych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Ze względu na warunki atmosferyczne zabawa odbyła się w hangarze, gdzie na dzieciaki czekało wiele atrakcji. Wodzirejki zaprosiły do wspólnej zabawy na karuzeli, euro-bange, ściance wspinaczkowej, kolejce elektrycznej i basenie z kolorowymi piłkami (dla najmłodszych dzieci), a także biegania w kulach po wodzie oraz oglądania przygotowanego na tę okoliczność sprzętu. Maluchy podziwiały nasze statki powietrzne, troszkę starsze dzieci dopytywały o szczegóły konstrukcyjne maszyn.

Wśród stanowisk animacyjnych nie było takiego, które nie byłoby oblegane przez małych i większych Milusińskich. Dużą atrakcją był też rodzinny turniej piłki nożnej oraz konkurs rodeo.

Wystawa statyczna na płycie przed hangarem, na której mogliśmy podziwiać śmigłowce W-3 Sokół oraz Mi-8, a także samolot C-295 M była równie atrakcyjna i wzbudziła nie mniej emocji. Oprócz statków powietrznych można było obejrzeć wozy obsługi lotniska oraz straży pożarnej, spadochrony oraz broń strzelecką. Dla zwiedzających otwarto też Salę Tradycji.

Po „pracowitym” przedpołudniu, wszystkie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek- grochówkę wojskową i kiełbaskę z grilla.

Następnie, specjalnie dla dzieci, odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej oraz Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Cała impreza trwała ponad 4 godziny, które wypełnione były wspaniałą zabawą i śmiechem. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas festyn podobał się dzieciakom i że będą mile wspominać spędzony z nami dzień.

Tekst/Źródło: http://www.1blot.sp.mil.pl

Zdjęcie: Mirosław Cyryl Wójtowicz