Wybrane problemy z historii II Rzeczypospolitej – konferencja na UAM

Wybrane problemy z historii II Rzeczypospolitej – to temat studenckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 22 maja w Collegium Historicum UAM w Poznaniu. Jej organizacji podjęło się Studenckie Koło Naukowe Historyków – Sekcja Historii XX wieku przy współpracy z Sekcją Historii II Rzeczypospolitej.
Konferencja potrwa cały dzień – rozpocznie się o godz. 9 dyskusją dotyczącą głównodowodzącego Powstania Wielkopolskiego, Józefa Dowbora-Muśnickiego. W dalszej części (godz. 10.30.-12.30) jej uczestnicy będą dyskutować o polityce zagranicznej II RP oraz wybranych aspektach okupacji hitlerowskiej w Wielkopolsce. Pochylą się także nad wydarzeniami bezpośrednio poprzedzającymi wybuch II Wojny Światowej – m.in. prowokacją gliwicką.
Jak podkreślają organizatorzy, główny cel konferencji to prezentacja obszarów badawczych, którym na co dzień interesują się członkowie Koła. Mają też nadzieję, że któreś z omawianych zagadnień zainteresuje uczestników konferencji i skłoni ich do głębszego poznania danego tematu.
Zakończenie konferencji zaplanowano na godz. 15.30.