Nowe powietrzne partnerstwo dla ochrony środowiska

Airbus, Air Canada i BioFuelNet Canada zawiązali partnerstwo w celu oceny kanadyjskich rozwiązań do produkcji paliwa przyjaznego środowisku z planem długookresowego dostarczana go do linii lotniczych Air Canada. Pierwszej oceny oczekuje się przed końcem 2013 roku.
Partnerstwo ma zapewnić szeroki zakres badań różnego rodzaju surowców i procesów do produkcji paliwa alternatywnego, a także zbadanie innowacyjnych rozwiązań.
Air Canada ma obecnie dwie trasy lotnicze, na których samolot jest zasilany biopaliwem, co skutecznie zmniejsza emisję CO2. Paul Whitty – dyrektor zakupów paliwa i dostaw w Air Canada i szef grupy roboczej do spraw biopaliw w Air Canada uważa, że wprowadzanie nowych technologii takich jak biopaliwa jest skutecznym rozwiązaniem mającym doprowadzić do ograniczenia emisji CO2 do limitu zaplanowanego na 2020 rok.
W czerwcu 2012 roku Airbus i Air Canada przeprowadzili pierwszy północnoamerykański, międzynarodowy „Idealny lot”, ograniczający emisję dwutlenku węgla o ponad 40% w porównaniu z tradycyjnymi lotami.
Airbus wspiera rozwój i certyfikację paliw alternatywnych dla lotnictwa , poprzez promowanie innowacyjnych projektów regionalnych na całym świecie.

(IS)

Źródło: Airbus