„Nowy Pilot” w 32. BLT w Łasku

Piękną pogodą przywitała 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku laureata aukcji WOŚP „dzień z życia pilota F-16″ Pana Mariusza z synami. Harmonogram wizyty był napięty i interesujący, zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak Pan Mariusz interesuje się lotnictwem.

Po zapoznaniu się wyposażeniem osobistym pilota i dopasowaniu kombinezonu lotniczego laureat odbył szkolenie z zakresu obsługi fotela katapultowego, które jest niezbędne przed zajęciem miejsca w kabinie pilota. Po wizycie w budynku symulatora nastąpił kulminacyjny moment wizyty – zwycięzca licytacji WOŚP zasiadł za sterami prawdziwego F-16 i wraz z mjr Ostrouchem przekołował po pasie startowym.

Po tym emocjonującym wydarzeniu Pan Mariusz miał okazję obserwować starty łaskich „efów” po których przyszła pora na sprawdzian umiejętności nabytych w tracie wizyty i laureat również przygotował się do samodzielnego startu. Swój lot zwycięzca aukcji odbył na symulatorze samolotu F-16 i zdaniem instruktora wykonał swoją misję na „5″ co potwierdzone zostało stosownym certyfikatem.

Następnie Pan Mariusz zwiedził słynne wśród lotniczej braci łaskie Archeo oraz wieżę Wojskowego Portu Lotniczego gdzie zapoznał się z pracą kontrolera lotów oraz obserwował lądowania naszych Jastrzębi. Wizyta zakończyła się późnym wieczorem, a 32. BLT zyskała kolejnego sympatyka.

Tekst/Źródło: kpt. Marek Kwiatek, http://sp.mil.pl/

Zdjęcie: http://sp.mil.pl/