Pilatus informuje o wynikach za 2012 rok

Szwajcarskie zakłady Pilatus Aircraft Ltd. opublikowały raport przedstawiający wyniki firmy w ostatnim roku. Pilatus przede wszystkim zwraca uwagę na pozytywne wyniki finansowe które mimo, że słabsze niż rok wcześniej, to okazały się lepsze niż zakładano. W sumie firma uzyskała obrót brutto na poziomie 593 mln franków i zysk w wysokości 38 mln. Rok 2012 był rekordowy pod względem inwestycji badawczo-rozwojowych, w sumie na ten cel przeznaczono 68 mln franków.

Pilatus informuje przy tym o bardzo pomyślnych wynikach sprzedażowych – w sumie podpisano kontrakty opiewające na sumę 2,7 miliarda franków, co jest rekordem w dziejach firmy. Spośród nich najważniejsze to zamówienie Indii na 75 maszyn PC-7 Mk II, Arabii Saudyjskiej na 55 samolotów PC-21 i Kataru na 24 PC-21. Niespotykane wcześniej zamówienia spowodowały też znaczący wzrost zatrudnienia – liczba pracowników firmy wzrosła o 10% do 1433 osób w samej centrali.

Dodatkowo szwajcarski producent poinformował o postępach w opracowywaniu projektu PC-24 – odrzutowca biznesowego. Będzie to największa i najbardziej skomplikowana maszyna w dziejach firmy, a jej prezentacja planowana jest na 21 maja 2013 roku na European Business Aviation Convention & Exhibition (EBACE) w Genewie.

Źródło: http://www.pilatus-aircraft.com

Zdjęcia: http://www.pilatus-aircraft.com