Kategorie
News Polska

Dowódca Sił Powietrznych spotkał się ze studentami Air War College

Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski spotkał się ze słuchaczami amerykańskiej uczelni Air War College (AWC) z Maxwell, Alabama, którzy w ramach podróży studyjnej złożyli roboczą wizytę w Dowództwie Sił Powietrznych 4 marca 2012 roku.

18 wyższych oficerów (w stopniach podpułkownik lub pułkownik), którym przewodniczył pułkownik USAF Frank Fields z AWC, zapoznali się z tradycją, zadaniami, strukturą i wyposażeniem Sił Powietrznych. Podczas dyskusji z oficerami DSP obszernie omówiono wiele aspektów służby w lotnictwie wojskowym, takich jak profesjonalizacja i szkolenie personelu, eksploatacja i modernizacja sprzętu oraz operacje w kraju i poza jego granicami.

Pułkownik Fields podkreślił widoczne w każdym z tych obszarów pozytywne zmiany, jakie obserwuje w polskim lotnictwie wojskowym – swoje spostrzeżenia oparł na wspomnieniach z wizyty w Polsce sprzed kilkunastu lat.

Briefingi przedstawicieli DSP dotyczące aktualnych zadań i udziału Polski w międzynarodowych programach wojskowych, zarówno w ramach NATO, jak i UE, stały się przyczynkiem do żywiołowej partnerskiej dyskusji polskich i amerykańskich oficerów.

Generał Majewski z uznaniem odniósł się do programu studiów w AWC, zaznaczając, że wielu polskich lotników po ukończeniu tej uczelni implementowało w Siłach Powietrznych niezbędne zmiany, a profesjonalne kształcenie jakie otrzymali jest jedną z najważniejszych korzyści ze współpracy Sił Powietrznych z USAF.

 Strona internetowa AWC

Źródło: http://sp.mil.pl, mjr Jakub Block

Zdjęcia M.C Wójtowicz

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska