Nowe fotele z funkcją full-flat w samolotach Finnair

W styczniu 2014 roku Finnair wprowadzi na pokładach większości swoich samolotów latających na dalekich trasach fotele z funkcją „full-flat” – ustawienia fotela w pozycji w pełni leżącej. Obecnie fotele te są dostępne w czterech najnowszych samolotach Airbus A330 Finnair.

Po zakończeniu prac na jesieni 2014 roku fotele z funkcją „full-flat” będą dostępne w klasie biznesowej we wszystkich samolotach Airbus z floty Finnair obsługujących dalekie trasy, z wyjątkiem trzech starszych maszyn. Te trzy samoloty będą pierwszymi, jakie zostaną usunięte z floty wraz z wprowadzeniem samolotów A350 XWB w 2015 roku. Całkowita wartość tej inwestycji, włącznie z wymianami, wynosi około 29 mln euro.

„Fotele z funkcją «full-flat» zostały świetnie przyjęte przez klientów podróżujących klasą biznesową” – mówi Anssi Komulainen, wiceprezes Finnair ds. obsługi klientów. „Wierzymy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku jest dla Finnair oferowanie wyróżniających się usług i ta znacząca inwestycja w zapewnienie komfortu pasażerom pomoże nam w realizacji tego długoterminowego celu. Fotele z funkcją «full-flat» stanowią nowy standard zarówno dla klientów przywiązujących wagę do jakości, jak i dla linii Finnair”.

Wybrany przez linie Finnair model Contour Aerospace Vantage jest już dostępny w ich czterech najnowszych samolotach Airbus A330. Dzięki specjalnemu projektowi fotela po jego rozłożeniu pasażer ma do dyspozycji w pełni płaskie łóżko o długości do 200 cm, którego szerokość na wysokości ramion wynosi 58 cm. Każde w pełni regulowane siedzenie wyposażone jest również w lampkę do czytania, regulowany zagłówek, oświetlenie o różnym natężeniu oraz indywidualny system rozrywki pokładowej.

Wprowadzenie foteli z funkcją „full-flat” jest najnowszym krokiem linii Finnair w ramach realizowanego programu zmian i modernizacji związanych z wygodą klientów. Wcześniej, w październiku 2012 roku, Finnair ogłosił swoją współpracę z fińską firmą wzorniczą Marimekko, której tkaniny i zastawa ożywią wnętrza samolotów już wiosną 2013 roku. Zmiany planowane są także w obrębie posiłków serwowanych w obydwu klasach.

We flocie Finnair znajduje się obecnie 15 samolotów Airbus A330 i A340, które obsługują loty na dalekich trasach, w ramach sieci obejmującej 13 azjatyckich miast. Wprowadzenie 11 samolotów Airbus A350 XWB (oraz ewentualnie 8 kolejnych) zaplanowano na początek drugiej połowy 2015 roku. Pomoże to przewoźnikowi podwoić swój dochód z lotów do Azji do 2020 roku. Finnair będzie pierwszą linią lotniczą w Europie oferującą loty najnowszej generacji samolotem A350.

Finnair full-flat

Źródło/Autor: Finnair

Zdjęcie: Finnair