Siły Powietrzne RP w 2013 roku

Na stronie internetowej Sił Powietrznych RP sp.mil.pl można przeczytać wypowiedź Dowódcy Sił Powietrznych RP gen. broni pil. Lecha Majewskiego odnośnie planów Sił Powietrznych w 2013 roku.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rekordową liczbę godzin lotów przyznaną jednostkom lotniczym – 48 tysięcy godzin. Bezpieczne wykonanie tego nalotu ma być zapewnione dzięki nowym regulaminom, dokładnemu przestrzeganiu procedur i pracy dwóch ostatnich lat, w trakcie których poprawa bezpieczeństwa była najważniejszym elementem pracy szkoleniowej.

W roku 2013 Siły Powietrzne RP wezmą udział w wielu manewrach w kraju i zagranicą. Będą to m.in. kurs Tactical Leadership Programme w Hiszpanii, manewry Falcon-13, ćwiczenia w Norwegii i Izraelu. Odbędzie się także wymiana eskadr w ramach programu „Squadron Exchange”. Z kolei jeden polski C-130 Hercules uda się na ćwiczenie „Rodeo-13″ do Stanów Zjednoczonych.

W bieżącym roku Siły Powietrzne RP wzbogacą się także o nowy i modernizowany sprzęt. Dostarczone zostaną śmigłowce W3 Sokół w wersji do przewozu VIP-ów, samoloty CASA C-295 i PZL-130 Orlik. Jednostki lotnicze i obrony powietrznej będą się też przygotowywać do przyjęcia nowych samolotów klasy advanced jet trainer oraz nowoczesnego rakietowego sprzętu przeciwlotniczego i przeciwbalistycznego.

Źródło: http://sp.mil.pl

Zdjęcia: http://sp.mil.pl