12 milionów pasażerów linii Wizz Air

Poniżej komunikat przewoźnika Wizz Air podsumowujący miniony rok 2012.

Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo Wschodniej ogłasza, że w 2012 przewiozła ponad 12 milionów pasażerów, co przekłada się na 12 procentowy wzrost w skali roku. W 2012 roku Wizz Air zwiększył siatkę połączeń z 203 do 250 i uruchomił nowe połączenia do Gruzji, Izraela, Słowenii i Szwajcarii, co sprawiło, że jest obecny już w 29 krajach. Średni współczynnik obciążenia około 80 tysięcy lotów wyniósł ponad 85 procent, co podkreśla popularność nisko kosztowych linii lotniczych. W Polsce Wizz Air przewiózł ponad 4,3 miliona pasażerów w 2012 roku.

W 2012 roku Wizz Air wprowadził innowacyjną politykę bagażową, stając się jedyną linią lotniczą w Europie, która zachęca pasażerów do podróżowania z małym bagażem podręcznym, co wpływa na zwiększenie zarówno wydajności jak i oszczędności. Pasażerowie zareagowali pozytywnie na wznowienie (re-launch) i uatrakcyjnienie klubu zniżkowego – Discount Club. Dzięki niemu Wizz Air może nagradzać lojalnych pasażerów, oferując im gwarantowane zniżki na wszystkie loty. W najbliższym czasie Wizz Air planuje zwiększenie swojej floty, aby móc przewieźć 13,5 milionów pasażerów w 2013 roku.

„Mimo wysokich cen paliwa i rosnących podatków rządowych, takich jak APD w Wielkiej Brytanii, Wizz Air nadal stymuluje popyt na nisko kosztowe podróże lotnicze, odnotowując 12 procentowy wzrost w 2012 roku, jedną z najwyższych stóp wzrostu w europejskim przemyśle lotniczym. Wizz Air z sukcesem buduje swoją pozycję jako firmy najchętniej wybieranej przez klientów, oferując im wspaniałą obsługę i jednocześnie niskie ceny, sprawiając, że nisko kosztowe podróżowanie staje się bardziej atrakcyjne dla świadomych pasażerów i osób podróżujących w sprawach biznesowych. Będziemy kontynuować rozwój naszych działań operacyjnych, wchodząc na nowe rynki i dodając nowe lotniska do siatki naszych połączeń w 2013 roku”, powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Źródło/Zdjęcie: Wizz Air