Spotkanie opłatkowe w Dowództwie Sił Powietrznych

13 grudnia 2012 r. w Dowództwie Sił Powietrznych odbyło się spotkanie opłatkowe. Poniżej zamieszczamy informację prasową odnoszącą się do tego wydarzenia.

Generał broni pilot Lech Majewski był gospodarzem spotkania opłatkowego w Dowództwie Sił Powietrznych.

Przybyli na nie 13 grudnia minister obrony Tomasz Siemoniak i podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Stefan Niesiołowski i wiceprzewodnicząca KON Jadwiga Zakrzewska, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP wiceadmirał Waldemar Głuszko, duszpasterze wojskowi z biskupami Józefem Guzdkiem i pułkownikiem Mirosławem Wolą na czele, zastępca dyrektora gabinetu Prezydenta RP Sylwia Remiszewska, szefowie departamentów MON, były minister obrony, senator Bogdan Klich, byli dowódcy Sił Powietrznych (Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej), dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Wiesław Grudziński, dowódcy jednostek bezpośrednio podporządkowanych, personel Dowództwa Sił Powietrznych, dyplomaci wojskowi z kilkunastu krajów, kombatanci, weterani, prezesi stowarzyszeń wojskowych, przedstawiciele uczelni, służb i instytutów współpracujących z Siłami Powietrznymi oraz redaktorzy naczelni prasy branżowej i rodziny zmarłych lotników.

Nasz dowódca przypomniał, że przedwigilijne spotkanie jest dobrą tradycją Sił Powietrznych, wzmacnia łączące nas więzi, dzięki czemu jeszcze bardziej czujemy się częścią jednej lotniczej rodziny. Podsumował kończący się rok i podziękował żołnierzom Sił Powietrznych za wysiłek włożony w bezpieczne wykonywanie zadań szkoleniowych oraz operacyjnych, za dobre reprezentowanie polskich skrzydeł na kursach, ćwiczeniach i w misjach. „To był udany rok, dobrze i terminowo wywiązywaliśmy się z powierzonych nam zadań”, ocenił generał Majewski. Podziękował także za wsparcie i pomoc udzielaną Siłom Powietrznym ministrowi Siemoniakowi oraz Sztabowi Generalnemu WP. Życzył wszystkim gościom spotkania najbardziej wyczekiwanego prezentu: „świąt spędzonych z rodziną, w refleksji i spokoju, w odpoczynku od codziennych obowiązków”.

Minister Siemoniak również podziękował żołnierzom i pracownikom SP za bardzo intensywną służbę i pracę w 2012 roku. „Słowa podzięki z mojej strony nie są dyktowane zwyczajową, wigilijną kurtuazją. Zasłużyliście na nie udziałem w ćwiczeniach Red Flag i dziesiątkach innych przedsięwzięć. Widać, że stawiacie sobie wysoko poprzeczkę w sprawach bezpieczeństwa szkolenia. Mijający rok był dobry dla SP także pod innymi względami. Zamówiliśmy dla Was pięć nowych samolotów C-295, przyjęliśmy – i to jest dla Was najnowszy prezent – program modernizacji technicznej na lata 2013-2022, uwzględniający między innymi pozyskanie samolotów szkolno-treningowych”.

Szef MON życzył lotnikom spokojnych świąt i Sylwestra oraz tego, aby nowy rok był dla Sił Powietrznych jeszcze lepszy. Wyraził przekonanie, że Siły Powietrzne pozostanie jednym z istotnych filarów bezpieczeństwa naszego państwa. „Ze strony władz państwowych możecie tu liczyć na pełne wsparcie, bo wiemy jak Wasza służba jest ważna i Rzeczpospolitej potrzebna”, wskazał minister Siemoniak.

Opłatkowe spotkanie w DSP śpiewaniem kolęd uświetnili śpiewaczka operowa Monika Gruszczyńska oraz chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Redakcja portalu infolotnicze.pl również życzy wszystkim lotnikom wszystkiego najlepszego!

Źródło: http://sp.mil.pl/

Zdjęcia: chorąży Jerzy Jabłoński