Quantas jako pierwszy użyje aplikacji „Fly smart with Airbus”

Australijskie linie Quantas zostały tak zwanym „launch customer” aplikacji na iPada – „Fly smart with Airbus”. Aplikacja ta to „Electronic Flight Bag” (EFB), będzie użyteczna dla każdego pilota, który pilotuje samoloty Airbus.

Aplikacja po raz pierwszy została zaprezentowana podczas Farnborough Air Show 2012, Quantas od samego początku współpracował ściśle z Airbusem nad rozwojem „Fly smart with Airbus”, piloci australijskiego przewoźnika brali udział w testach oprogramowania o raz pomagali specjalistom Airbusa dopasować i rozwinąć aplikację do potrzeb pilotów, którzy będą się nią posługiwać na całym świecie.

Aplikacja zostanie wkrótce dostarczona do Quantas i innej rosnącej grupy klientów na całym świecie. Pozwoli ona na zarządzenie i optymalizację pilotowania samolotów Airbus. Przedstawiciel Quantas, David Oliver zwraca uwagę, że nowa aplikacja pozwala na ograniczenie papierkowej roboty w kokpitach samolotów Airbus, dostarcza niezbędnych informacji pilotom i zdecydowanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom.

Źródło/Zdjęcie: Airbus