Kategorie
Lotnictwo cywilne

Avianca Airlines zwiększa zamówienie na samoloty Boeing 787 Dreamliner

Łączne zamówienie przewoźnika to teraz 15 samolotów.

Avianca Airlines, narodowy przewoźnik Kolumbii, pierwsze zamówienie na samoloty Boeing 787 Dreamliner złożył w 2007 roku zamawiając 12 maszyn. Obecna umowa zakłada dostarczenie dodatkowych 3 samolotów tego typu. Wartość kontraktu to około 620 milionów dolarów. Całkowita wartość zamówienia na 15 Dreamlinerów to 3,1 miliarda dolarów.

CEO Avianca Airlines Fabio Villegas, powiedział, że dodanie 3 Dreamlinerów do zamówienia związane jest z planami ekspansji linii, zasięg i efektywność 787 sprawi, ze będą one doskonałym uzupełnieniem floty, zaś wnętrze samoloty zapewni pasażerom wysoki standard podróżowania.

Avianca Airlines to część holdingu AviancaTaca, który posiada flotę ponad 140 samolotów, prowadząc loty na trasach krótkich, średnich i długich. Zatrudnia około 17 000 pracowników. Zapewni połączenia do ponad 100 destynacji w obu Amerykach i Europie.

Źródło/Grafika: Boeing

Autor: Paweł Lach

Paweł Lach - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalność Historia Wojskowości. Zainteresowania skupiają się wokół historii lotnictwa II wojny światowej oraz historii średniowiecza. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach lotnictwa cywilnego w Polsce i na świecie.