Boeing 787 Dreamliner już w Warszawie

Długo wyczekiwany przez PLL LOT samolot wylądował na lotnisku Okęcie w stolicy Polski.

Jest to pierwszy z 8 zamówionych przez PLL LOT najnowszych samolotów produkcji Boeinga. Maszyna wystartował z lotniska fabrycznego w Everett i po około 9 godzinach lotu dotarła do Polski. Wylądowała ona około godziny 11.00 mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które zepsuły nieco oficjalne powitanie. Samolot prowadzony był przez zespół polskich pilotów oraz amerykańskich specjalistów. Na pokładzie znaleźli się przedstawiciele mediów. Po lądowaniu samolot przywitał tradycyjny salut wodny.

Przylot samolotu Boeing 787 Dreamliner to milowy krok w rozwoju floty narodowego przewoźnika PLL LOT. Dostarczenie maszyn przesunęło się o 4 lata ze względu na opóźnienia w programie 787. Nowe samoloty zastąpią wysłużone Boeingi 767, użytkowane do tej pory przez tego przewoźnika. Dreamlinery dla  PLL LOT będą w wersji 787-8 skonfigurowane na łącznie 252 miejsca dla pasażerów: 213 w klasie ekonomicznej, 21 jeden w ekonomicznej premium i 18 w klasie biznes. Zwraca uwagę fakt, że nie będzie w polskich Dreamlinerach pierwszej klasy.

PLL LOT to pierwszy europejski przewoźnik, który przyjął na stan floty samolot Boeing 787 Dreamliner, co na pewno zwiększy prestiż linii. LOT zapowiedział swoiste tournee samolotu po Europie, Dreamliner odwiedzi między innymi Pragę i Londyn.

Przylot samolotu do Warszawy stał się wielkim medialnym show. Był transmitowany na żywo w stacjach informacyjnych i portalach internetowych. Sami spotkaliśmy się z opiniami wielu osób, że cała otoczka była grubo przesadzona. Każdy powinien sam sobie wyrobić opinię na ten temat, jednak chyba rzeczywiście nieco przesadzono. W każdym razie portal infolotnicze.pl wita Dreamlinera w domu.

Zdjęcie: Boeing