Airbus Military podpisuje umowę z Portugalią

W ostatnich dniach doszło do podpisania umowy pomiędzy Portugalią, a firmą Airbus Military.

Poniżej zamieszczam informację prasową w tej sprawie:

Firma Airbus Military podpisała umowę o współpracy z Ministerstwem Gospodarki Portugalii i różnymi portugalskimi spółkami przemysłowymi w celu spełnienia zobowiązań płynących ze sprzedaży floty dwunastu samolotów C295 dla Portugalskich Sił Powietrznych. Umowy te, o wartości kilkuset milionów euro, przyczynią się do rozwoju portugalskiego przemysłu aeronautycznego i wzmocnią zaangażowanie Airbus Military na rzecz Portugalii.

1 sierpnia w Lizbonie podpisano umowę z portugalskim Ministerstwem Obrony oraz Ministerstwem Gospodarki, w której określono szczegóły współpracy z przemysłem portugalskim. Umowy potwierdzają, że montaż i produkcja centralnego elementu kadłuba C295 pozostanie w OGMA, a publikacje techniczne i rozwój ulepszonego MITS zostanie zlecony firmie EMPORDEF-TI. GMV Portugal zajmie się pracami rozwojowymi nad egzemplarzem doświadczalnym zintegrowanej awioniki modułowej oraz będzie organizować szkolenia dla Brazylijskich Sił Powietrznych.

Jednocześnie podpisano porozumienie z portugalską firmą Salvador Caetano. Memorandum obejmuje trzy pakiety prac, narzędzia, mechanizację i materiały kompozytowe, przy czym obie strony będą wspólnie finansować inwestycję. Porozumienie wprowadzi portugalską spółkę do sektora aeronautycznego.

Portugalskie Siły Powietrzne to znakomity klient Airbus Military. Obecnie flota Sił Powietrznych obejmuje 12 maszyn C295, z których siedem eksploatowanych jest w wersji transportowej, a pozostałych pięć – do patroli przybrzeżnych.

Źródło: Airbus Military