Koncern Airbus najlepszym europejskim inwestorem w Europie

Koncern Airbus został nagrodzony podczas konferencji w La Baule.

Poniżej informacja prasowa firmy:

Z okazji 10. jubileuszu Światowej Konferencji Inwestycji w La Baule, wiodący producent samolotów na świecie został uhonorowany tytułem Najlepszego Europejskiego Inwestora w Europe w uznaniu za działania podejmowane przez firmę w ciągu ostatnich 10 lat w sferze tworzenia miejsc pracy i inwestycji.

Przez ostatnie 10 lat koncern Airbus zatrudnił około 15 000 pracowników i zainwestował w tym czasie ponad 14 miliardów euro w 15 europejskich zakładach zlokalizowanych na terenie 4 państw. Chociaż klienci z Europy stanowią jedynie 15% w całkowitym portfolio klientów, Airbus jest silnie związany ze swoim europejskim rodowodem.

„Jestem niezmiernie zaszczycony tym wyróżnieniem, które jest dowodem uznania dla naszej strategii, realizowanej od 40 lat: projektować i wytwarzać w Europie najlepsze samoloty na świecie. Na naszym kontynencie jest mnóstwo utalentowanych ludzi, których musimy przyciągać oraz innowacji, dzięki którym nasze zakłady i obiekty w Europie ustawicznie się modernizują i rozwijają”, powiedział Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny Airbusa.

Rekrutacja na szeroką skalę jest odpowiedzią na silny rozwój działalności Airbusa, którego motorem jest niemal podwojenie produkcji w ciągu ostatnich 10 lat oraz opracowywanie i realizacją nowych programów.

W 2012 r. Airbus planuje zatrudnić około 4 tys. nowych pracowników, w tym 30% specjalistów do pracy w zakładach produkcyjnych i montowniach oraz 70% inżynierów i menadżerów. Aż 40% stanowisk będzie oferowanych młodym absolwentom szkół wyższych. Airbus kładzie nacisk na równość i różnorodność zatrudnienia i zgodnie z tą polityką celem firmy jest rekrutacja 25 % kobiet w całkowitej liczbie nowo zatrudnionych w tym roku.

Obecnie branża lotnicza zatrudnia 15 milionów ludzi na świecie i wytwarza 400 miliardów Euro PKB. Jeśli porównać tę branżę do kraju, uplasowałby się on na 21. pozycji w rankingu światowych potęg.

Jeśli chodzi o inne kategorie, firma 3M otrzymała nagrodę jako Najlepszy Amerykański Inwestor w Europie a Hitachi jako Najlepszy Inwestor Azjatycki.

„ Europa jest obecnie na rozdrożu”. Z okazji 10. Jubileuszu Światowej Konferencji Inwestycji wybraliśmy trzy fimy, które mają wyjątkowy wkład w rozwój gospodarki europejskiej w okresie ostatnich 10 lat dzięki poczynionym inwestycjom bezpośrednim,” powiedział Jean Bernard Guerrée, prezes Światowych Konferencji Inwestycj.

O Światowych Konferencjach Inwestycji

10. Światowa Konferencja Inwestycji w Europie pod przewodnictwem Clary Gaymard, prezesa GE International i GE France gościła w dniach 20-22 czerwca 500 międzynarodowych decydentów ekonomicznych i politycznych w La Baule we Francji. Konferencja, której tematem przewodnim było „Pobudzenie rozwoju” miała za zadanie wyciągnąć wnioski z ostatniej dekady oraz zanalizować wyzwania i szanse stojące przed Europą w kontekście światowych przemian i ostrej konkurencji międzynarodowej.

Źródło: Airbus

Zdjęcie: Airbus