Pierwszy lot nowego samolotu Boeing 747-8 Intercontinental należącego do Lufthansy

Odbył się on 1 czerwca na trasie Frankfurt – Waszyngton.

Na pokładzie nowego nabytku Lufthansy, Boeing 747-8 Intercontinental znaleźli się wysocy przedstawiciele obu firm. Nowa maszyna będzie obsługiwać loty na trasie Frankfurt – Washington sześć razy w tygodniu (poza wtorkami). W dalszej kolejności nowe samoloty, których niemiecki przewoźnik zamówił 20 (plus 20 dodatkowych w opcji) będą latać do: Los Angeles, Chicago, Bangalore i Delhi.

Elizabeth Lund, szef projektu 747-8I, powiedziała, że Lufthansa doceni nowy samolot za efektywność i niezawodność, mieszkańcy rejonów położonych wokół lotnisk docenią za niską emisję hałasu i spalin, pasażerowie zaś za piękny wystrój wnętrza i dużą ilość miejsca.

Boeing 747-8I został skonfigurowany na 363 miejsca w trzech klasach (8 – pierwsza, 92 – biznes, 262 – ekonomiczna). Nowa wersja popularnego Jumbo Jeta wyposażona jest w cztery silniki GEnx-2B, które zapewniają oszczędność paliwa, szkodliwych emisji i hałasu (30% mniej niż w wersji 747-400). Samolot jest większy, może przewieźć o 26% więcej towarów w lukach bagażowych niż poprzednie wersje 747.

Warto również dodać, że tym samolotem przyleci reprezentacja niemieckich piłkarzy na Euro2012, maszyna przyleci do Gdańska i będzie wielką atrakcją dla Spotterów.

Źródło: Boeing/Lufthansa

Zdjęcie: Boeing