Nowa specjalność na UAM: Historia Wojskowości

Oferowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza specjalność Historia Wojskowości oparta jest na programie studiów historii ogólnej, ale w powiązaniu z naukami wojskowymi.

Dostępne są studia pierwszego stopnia (licencjackie) i drugiego stopnia (magisterskie). Uzyskana wiedza i umiejętności pozwolą na aplikowanie o pracę w zawodach powiązanych z wojskiem  i wymagających wiedzy wojskowej. Studia teoretycznie przygotowują do podjęcia służby w Wojsku Polskim i innych służbach mundurowych. Patronat nad studiami objęło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. W toku studiów studenci zapoznają się z wojskowością od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy. Dla pasjonatów historii wojskowej i ludzi dla których mundur znaczy coś więcej niż tylko strój jest to prawdziwa okazja by spełnić swoje marzenia i rozwinąć umiejętności.

Program studiów licencjackich. (pdf)

Program studiów magisterskich. (pdf)

Zapraszamy do odwiedzenia strony Zakładu Historii Wojskowej w celu zapoznania się ze szczegółami i skontaktowania się z pracownikami Zakładu – http://zhw.amu.edu.pl/content/view/159/1/

Kontakt:

Zakład Historii Wojskowej
Instytut Historii UAM
ul. Święty Maricn 78
Pokój 206
tel. +48 61 8294765
www.zhw.amu.edu.pl
Kontakt mailowy: kkos@amu.edu.pl