Podsumowanie Heliexpo przez firmę Eurocopter

Eurocopter jest na rynku helikopterów już od 20 lat.

Najważniejszym dla Eurocoptera punktem programu podczas Heli-Expo, największej w branży wystawie helikopterów, była prezentacja nowego modelu EC130 T2, wyróżniającego się wyższym komfortem, lepszymi osiągami operacyjnymi i większą wszechstronnością.
Podczas uroczystości odsłonięcia modelu EC130 T2 firma ogłosiła siedmiu pierwszych klientów, którzy łącznie złożyli zamówienia na 105 egzemplarzy tego modelu. Są to: Maverick Helicopters, Papillon Helicopters, Blue Hawaiian Helicopters, Scandinavian Helicopter Group, Air Commander, Europavia i Enloe FlightCare.
Firmy, które złożyły zamówienia i zobowiązania do zakupu EC130 T2, zamierzają eksploatować nowe maszyny do szerokiej gamy zadań, w tym do turystyki powietrznej, działań komunalnych, a także ratownictwa medycznego i celów prywatnych.
Podczas trzydniowej wystawy Eurocopter poinformował o pozyskaniu także innych zamówień, obejmujących różne linie produktowe, od ulepszonej, jednosilnikowej rodziny AS350 B3e Ecureuil, poprzez nową generacje wiropłatów EC175 w kategorii maszyn siedmiotonowych, aż po model EC225, wyznaczający standardy w transporcie ropy i gazu i w misjach typu SAR.
W segmencie maszyn dwusilnikowych, najważniejsze kontrakty i zamówienia ogłoszone podczas Heli-Expo 2012 to m in. umowa z Milestone Aviation Group na 16 maszyn EC225, potwierdzająca pozycje firmy na rynku transportu ropy i gazu. Do grona nowych klientów dołączyła także firma Noordzee Helikopters Vlaanderen (NHV) z Belgii, która zamówiła dziesięć sztuk EC175. Wiążącej mocy nabrało także zamówienie na 15 EC175, podpisane w zeszłym roku przez UTair. Inaer złożyło zamówienie na dziesięć EC145 T2. Dalsze umowy w sprawie zakupu maszyn EC135 i EC145 zostały podpisane z takimi klientami jak Corail Hélicoptères, Metro Aviation Group, Broward County Sheriff’s Office, Scandinavian Air Ambulance i University of Utah Health Care’s AirMed.
W ramach równoległych działań, Eurocopter i spółki zależne dostarczyły podczas Heli-Expo osiem nowych helikopterów do klientów z Ameryki Północnej.

Źródło: Informacja prasowa firmy Eurucopter

Zdjęcie: Eurocopter