ATR – podsumowanie roku 2011

Firma odniosła sukces sprzedażowy w 2011 roku.

Rok 2011 został podsumowany na specjalnej konferencji prasowej w Paryżu, gdzie firmę reprezentował jej szef Filippo Bagnato. Powiedział, że sukces ATR bazuje na zdolności do odpowiadania na oczekiwania rynku. Przewoźnicy oczekują na samoloty, które są połączeniem niskich koszów eksploatacji, zaawansowania technologicznego, komfortu i małej szkodliwości dla środowiska naturalnego.

ATR zdobył zamówienia na 157 samolotów z opcją na kolejnych 79, największym odbiorcą jest Lion Air z Indonezji, GECAS ze Stanów Zjednoczonych czy Nordic Aviation Capital z Dani. Łącznie odbiorcami będzie 18 klientów w tym 10 nowych dla producenta. 20% zamówień to wynik współpracy ATR z firmami leasingowymi.

W 2011 roku ATR dostarczył do swoich odbiorców 54 samoloty (6 ATR 42 oraz 48 ATR 72). Trafiły one między innymi do Utair z Rosji, Lion Air z Indonezji czy Skywest/Virgin Australia. Plany produkcyjne na 2012 rok to dostarczenie do odbiorców 70 maszyn a w 2013 minimalnie 80.

ATR specjalizuje się w produkcji i sprzedaży samolotów do wykonywania połączeń lokalnych o pojemności do 90 miejsc. Warto przypomnieć, że maszyny ATR są użytkowane w Polsce przez EuroLOT.

Źródło: www.atraircraft.com

Zdjęcie: ATR