Kategorie
News Świat

W lutym 1st ARB będzie wyposażony całkowicie w AH-64D Apache Block III

1st Attack Reconnaissance Battalion, 1st Aviation Regiment, Combat Aviation Brigade, 1st Infantry Division już w lutym będzie latał wyłącznie na śmigłowcach AH-64D Apache Block III.

Dla jednostki to spore wyzwanie w związku z nowościami, które wprowadza ze sobą Block III. W sumie na śmigłowcu wprowadzono 26 nowych rozwiązań do najważniejszych należą nowe silniki, podwozie i system komunikacji. Apache Block III mogą również latać w gorszych warunkach pogodowych niż starsze modele. Jak relacjonują żołnierzy nie potrzeba dodatkowych umiejętności by przesiąść się na najnowocześniejszą wersję, ale odczucia podczas pilotowania są zupełnie inne. W związku z tym piloci muszą przejść trzy tygodniowe szkolenie w ośrodku Boeinga w Mesa w Arizonie, gdzie śmigłowce są wytwarzane. Program szkoleniowy obejmuje 28 godzin wykładów, 24 godziny w nowym symulatorze oraz 8 godzin za sterami wersji Block III. Piloci odczuwają zwłaszcza wzrost mocy podczas startu.

Źródło: 1ST CAB PUBLIC AFFAIRS/rotorpad.com

Zdjęcie: U.S. Army

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.