Kategorie
News Świat

Nowe głowice dla GMLRS-Plus

GMLRS-Plus Guided Multiple Launch Rocket System-Plus (GMLRS+) to nowoczesny pocisk z głowica pozwalającą na elastyczne wykorzystanie mocy ładunku wybuchowego.

Lockheed wykonał drugi z zaplanowanych na ten rok testów na poligonie White Sands MIssile Range. W zależności od rodzaju celu głowica pozwala na wybór zasięgu rażenia. W sierpniu pocisk GMLRS+ pokonał odległość 120 kilometrów powiększając tym samym zasięg o 50 kilometrów. w stosunku do wersji GMLRS. Nad projektem pocisku Lockheed pracuje razem z firmą Aerojet. Celem firmy jest opracowanie systemu, który będzie mógł zostać zaangażowany w już istniejących GMLRS Unitary System  oraz będzie operowac z zestawów HIMARS i MLRS M270A1.

Źródło: Lockheed Martin

Zdjęcie: Lockheed Martin

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.