Kategorie
News Świat

Co nowego w 2. SLT

W bazie jak zwykle sporo się dzieje.

Na 4 października zapowiedziany jest kurs szkoleniowo-metodyczny kierowniczej kadry lotnictwa SZ RP „ZLOT 20011″. Szkolenie będzie odbywało się w 31. BLT oraz w ośrodku w Kiekrzu. Tematem przewodnim kursu jest „Metodyka i rytmika szkolenia lotniczego w aspekcie zapewniania bezpieczeństwa lotów i optymalnego poziomu przygotowania instruktorów i dowódców kluczy do realizacji zadań lotniczych”.

13 września 32. BLT w łasku odwiedziła delegacja Służby Hydrometeorologicznej Sił Powietrznych SZ Ukrainy. oście mogli zapoznać się z zabezpieczeniem hydrometeorologicznym SZ RP.

9 września Komponent Lotniczy Jastrząb otrzymał pozytywną ocenę certyfikacji w ramach programu TACEVAL. Od tego dnia nasze siły otrzymały status Deployable Forces co oznacza, że są zdolne do przerzutu w ramach operacji NATO.
Na koniec chyba najważniejsza informacja: 2. SLT świętuje- przyłącz się!!!

Zdjęcie: 2SLT

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.