Kategorie
News Świat

Hawker Beechcraft proponuje Australii swój samolot T-6C

Firma Hawker Beechcraft w kooperacji z Rayethon Australia, BAE Systems Australia zamierza zaproponować australijskim Siłom Powietrznym samolot T-6C.

Firmy zamierzają spełnić wymagania zawarte w AIR 5428, które obejmują samolot, zaawansowane symulatory, urządzenia szkoleniowe, utrzymanie i logistykę. Samolot pokazywany jest podczas targów lotniczych odbywających się na lotnisku Avalon. Do tej pory samolot służy do szkolenia pilotów ponad 20 krajach na świecie. Firma rozpoczęła jednocześnie 5 tygodniowe turne po Australijskich bazach mające na celu promować samolot. Dodatkowo firma utworzyła zespół akrobacyjny, który będzie zajmował się promowaniem samolotu na tegorocznych tarach lotniczych.

Zdjęcie: Hawker Beechcraft
Źródło: Hawker Beechcraft

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.